برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
علائم کرونا با تب سنج های دیجیتالی

علائم کرونا با تب سنج های دیجیتالی

 

 علائم کرونا عبارتند از سردرد، تب و مشکلات تنفسی نظیر سرفه، ابریزش بینی و تنگی نفس از علائم شایع ویروس کروناست که علائم کرونا با تب سنج دیجیتالی موضوع مقاله سایت ما هست یکی از علائم تشخیص ویروس کرونا اندازه گیری دمای بدن با استفاده از تب سنج است، بر اثر شیوع ویروس کرونا (کوید ۱۹) که دنیا را درگیر خودش کرده است. باعث شده که در ورودی ادارات، موسسات و یا مراکزی که اجتماع مردم در ان وجود دارد برای غربالگری از دستگاه تب سنج برای تشخیص ویروس کرونا استفاده شود که حتی از دستگاه تب سنج در ورودی برخی شهرها هم استفاده میشود که افراد مشکوک به ویروس کرونا را با اندازه گیری دمای بدن ان ها به وسیله دستگاه تب سنج شناسایی میشوند.

این دماسنج های دیجیتال (دماسنج لیزری) که بدون تماس با پوست دمای بدن را اندازه گیری میکند در چین هم به صورت گسترده برای شناسایی افراد مشکوک به کرونا استفاده میشود.البته این دستگاه های تب سنج نمی تواند ارزیابی دقیقی برای تشخیص این ویروس کرونا باشد یا وسیله مناسبی برای غربالگری افراد مشکوک به ویروس کرونا، چون این دستگاه های تب سنج دیجیتالی یا ترموترها باید خیلی فاصله نزدیکی با بدن یا پیشانی ما داشته باشد تا به طور دقیق بتواند دمای بدن ما را اندازه گیری کند که خیلی کم در غربالگری ها این اتفاق می افتد.

ایا تب سنج ها در غربالگری ها موثر است؟

در همین مورد معاون وزیر بهداشت دکتر علیرضا رئیسی اعلام کردند که تست سرپایی کرونا و استفاده از تب سنج ها قابلیت استناد علمی ندارد و توصیه نکردند.

این سوال برای افراد پیش می اید که استفاده از این دستگاه های تب سنج ها در تشخیص ویروس کرونا موثر است؟

باید گفت که استفاده از دستگاه های تب سنج که در ورودی شهر ها، فرودگاه و سایر مکان ها استفاده میشود فقط بخشی از غربالگری هست چون ممکن است فرد مبتلا به ویروس کرونا در حالت ناقل این بیماری باشد و علائمی نداشته باشد و حتی برخی از محققان در مورد ویروس کرونا دریافته اند که تعداد کمی از افراد میتلا به کرونا تب ندارند و همین موضوع ممکن است این ویروس را از نظر شیوع و تشخیص خطرناک کند.

دمای استاندارد بدن

دمای بدن باید در چه درجه ای باشد؟ اگر دمای بدن بین ۳۷تا ۳۸ است  جای نگرانی نیست و دمای طبیعی بدن است و افرادی که دمای بدن ان ها ۳۹ و بالاتر است بهتر است به  پزشک مراجعه کنند و برای جلوگیری از شیوع این ویروس توصیه های وزارت بهداشت را جدی بگیرید و از مسافرت رفتن جدا خودداری کنید.

انواع تب سنج های دیجیتالی

علائم کرونا با تب سنج دیجیتالی برای اندازه گیری دمای بدن می توان از تب سنج های دیجیتالی که از سنسورهای الکتریکی تشکیل شده است و انواع مختلفی دارد، از نوع دقت اندازه گیری و کارکرد استفاده نمود. 

این تب سنج های دیجیتالی عبارتند از:

تب سنج دیجیتالی یا غیر لمسی

این دماسنج ها از طریق لیزر با کمی فاصله از سطح پیشانی، در مدت یک تا سه ثانیه، درجه حرارت بدن رانمایان میکند.

تب سنج دیجتالی یا لمسی

بسته به نوع طراحی، این نوع طراحی، این دماسنج ها را می توان در مقعد، دهان(زیر زبان)، زیر بغل یا گوش استفغاده کرد.

تب سنج دیجیتالی یا گوشی

این دماسنج از اشعه مادون قرمز برای اندازه گیری دمای بدن از طریق مجرای گوش استفاده میکند، و نسبت به تب سنج های دیگر دقت بیشتری دارد نوک تب سنج (دماسنج) را درون گوش قرار میدهید و دمای بدن در مدت یک ثانیه بدست می اید.

 

 

 

 

 

 

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا